Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zoo v Liberci zve na oslavy mezinárodního Dne Země. Akce se koná už tuto sobotu

19. 04. 2024 | 5:42

srdečně Vás zveme do Zoo Liberec na již tradiční oslavy mezinárodního Dne Země. Akce proběhne již tuto sobotu 20. dubna, od 10.00 do 15.00. Pro návštěvníky je připraven tematický kvíz o ceny i řada zábavných a tvořivých stanovišť.

Zájemci se budou moci potkat s našimi chovateli a zoology při komentovaných setkání u vybraných druhů zvířat či se zúčastnit některé z komentovaných prohlídek zoo s odbornými lektory. Připravena bude i prohlídka zaměřená na historii zoo u příležitosti jejího 120. výročí. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit také na malování na obličej.

Součástí akce bude také představení nové ochranářské kampaně EAZA s názvem Vietnamazing!, ke které se liberecká zoo spolu s dalšími světovými zoo oficiálně připojila. Kampaň je zaměřená na ochranu jedinečné přírody a zvířat Vietnamu. Ty jsou ohroženy pytláctvím, kácením lesů, k němuž přispěla také vietnamská válka a nedávný hospodářský růst.

A POZOR: Před vstupem do zoo bude možné odevzdat vysloužilý, drobný spotřebič, za který dostane návštěvník dětskou vstupenku zdarma.

Zároveň na Den Země bude opět spuštěna výzva 30 dní pro Zemi, jejímž cílem je motivovat veřejnost k udržitelnějšímu způsobu života a ukázat, že úplně každý může nějakou maličkostí přispět a pomoci naší planetě. Výzva obsahuje třicet různých inspirací a činností, ze kterých si účastníci mohou na každý den vybrat úkol, jak pomoci přírodě a planetě. Nechybí cesta do práce na kole nebo pěšky, nákup u lokálních farmářů, sběr odpadků v okolí nebo omezení spotřeby masa. Zapojit se může jednotlivec, skupina, rodina nebo školní kolektiv. Na konci měsíce bude prostřednictvím dotazníku vyhodnoceno, jaká pomoc planetě se během pouhého měsíce podařila uskutečnit. Motivací k účasti nemusí být pouze dobrý pocit, ale také zajímavé ceny v podobě vstupenek do zoo nebo komentovaných prohlídek.  Více informací a registrace ZDE.

Zoo/Barbara Tesařová