Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Mladá řidička ladila během jízdy rádio, nedávala pozor a nabourala auto před sebou

22. 03. 2025 | 14:23

V pondělí večer krátce po devatenácté hodině se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v ulici Ladova. Dvacetiletá řidička s vozidlem Audi A6 jela ve směru od Liberce do centra města, kde se během jízdy plně nevěnovala řízení a ladila v autě rádio.

nehoda š
Foto: PČR

V této situaci ovšem narazila do před ní stojícího vozidla Škoda Rapid, jehož řidič zastavil za dalším stojícím vozidlem VW Golf, se kterým řidička dávala při odbočování přednost protijedoucím vozidlům. Vlivem nárazu vozidla Audi A6 do Škody Rapid bylo posunuto toto posunuto dopředu tak, že ještě došlo k nárazu do vozu VW Golf.

Alkohol policisté u všech tří řidičů vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Nikdo z účastníků nepožadoval na místo příjezd zdravotnické záchranné služby, jen řidička VW Golf a řidič Škody Rapid sdělili policistům, že s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav si případně sami zajistí kontrolní lékařské vyšetření. Předběžná výše celkové škody činí částku 450.000,- Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou i nadále šetří veškeré okolnosti celé události.

Na zmrzlé vozovce dostala řidička smyk a narazila do protijedoucího vozidla. To se zastavilo až o sloup

V pondělí 17. března v ranních hodinách vyjížděli dopravní policisté k nehodě, ke které došlo na silnici III. třídy v katastru obce Machnín. Jedenatřicetiletá řidička vozidla Ford Fokus nepřizpůsobila rychlost své jízdy stavu a povaze komunikace, kdy při jízdě pravotočivou zatáčkou dostala na namrzlé silnici s vozidlem smyk. Vzniklou situaci se snažila vyřešit sešlápnutím brzd, kdy se ale s vozidlem dostala do protisměru a střetla se tak s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Vlivem střetu se Octavia mírně vychýlila vpravo mimo komunikaci a narazila do plastových popelnic a následně i do betonového sloupu elektrického napětí.

Naštěstí nedošlo ke zranění žádné osoby. Policisté alkohol u řidičky vyloučili provedenou dechovou zkouškou a technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla zjištěna ani uplatněna.

Na každém z vozidel byla odhadem vyčíslena škoda ve výši 80 tisíc korun. Dopravní nehodu nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu Liberec.

Mluvčí/PČR