Od rána se na nebezpečných silnicích stala série nehod, silnice č.10 přitahuje kolize jako magnet

18. 02. 2021 | 6:28

AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji, zejména na Jablonecku, dnes ráno dopravu komplikovalo náledí. Policie vyjela k devíti nehodám, obešly se bez zranění. Několik hodin byla zcela uzavřená silnice první třídy 10 mezi Loužnicí a Držkovem ve směru na Harrachov, provoz se podařilo plně obnovit až kolem 11:00.

loužnice1
Foto: twitter HZS LK

Komplikace v provozu v tomto úseku způsobila zejména nehoda kamionu ráno po 4:00. Před jeho příjezdem v klesání od Držkova v táhlé pravotočivé zatáčce kvůli nesjízdné vozovce zastavili řidiči dvou vozů značky Škoda Octavia. "Oba řidiči na svých vozidlech rozsvítili výstražná světla a z vozů vystoupili. Vzápětí za nimi ve stejném směru jízdy jel řidič s nákladním vozidlem MAN a návěsem, který začal na zledovatělé vozovce brzdit, přičemž dostal smyk," uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský. Návěs se podle něj stočil do levého jízdního pruh, narazil do směrových sloupů na levé straně a do dopravní značky. Řidič ve snaze vyrovnat smyk narazil i do obou odstavených osobních vozidel a sjel mimo vozovku. Škoda při nehodě je za 225.000 korun, policisté řidiči nákladního vozu uložili pokutu.

Problémy byly ráno i na dalších místech v kraji. Na silnici 10 u Plavů na Jablonecku havarovala tři auta, náledí bylo na silnici 10 také mezi Desnou a Kořenovem. Další dvě nehody se staly na čtyřproudé silnici 35 u Liberce, v kopci u Jeřmanic. Na silnici 287 na vjezdu do obce Maršovice byla odstavená kvůli nesjízdné vozovce tři nákladní auta, problémy se sjízdností byly i na silnicích 284 a 283 u obce Stružinec na Semilsku. Auta havarovala v několika ulicích na kluzké vozovce také v Liberci, v Truhlářské bylo při střetu dvou aut poničeno dalších pět zaparkovaných aut, v ulici U Monstrance havarovala čtyři auta a v Hodkovické dvě. Krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev uvedl, že při ranních nehodách nebyl nikdo zraněn.

Náledí trápilo řidiče v kraji jen ráno. "Začalo se nám v noci vyjasňovat, zejména na jedné půlce kraje, Semily, Jablonec, tak to trochu přimrzlo k ránu, což se projevilo. Snažili jsme se tomu předejít, naše auta jezdila na Semilsku od půlnoci, ale samozřejmě byly lokality, kde se sypač nestačil dostat před vozidly," uvedl Eduard Bark, technik společnosti Silnice LK, která má na starost údržbu krajských komunikací.

Varování meteorologů před náledím či slabou ledovkou platí i pro nadcházející noc. Podle předpovědi se může ojediněle tvořit ve druhé polovině noci a v pátek ráno. Většinou by v noci mělo být zataženo, k ránu se přidá občasný déšť nebo mrholení. Teploty budou v noci kolem nuly.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace