Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dělat opravu bazénu po kouskách by byla katastrofa, odráží názor opozice náměstek primátora

01. 08. 2019 | 16:25

Liberec by měl podle opozičního uskupení LOL opravu městského bazénu udělat postupně. Argumentuje tím, že zadlužená radnice na celkovou opravu nemá peníze a navíc ohrozí jiné investice. Zástupci LOL to řekli novinářům.

bazénnovy
archivní foto

Náklady na opravu celého bazénu radnice odhaduje na 350 až 400 milionů. Náměstek primátora Jiří Němeček (ANO) ale novinářům řekl, že si opravu po etapách nedovede představit.

Plavecký areál postavený v polovině 80. let minulého století na Tržním náměstí má ročně kolem 350.000 návštěvníků. Důležitá technologická zařízení dosluhují, střechou zatéká, nevyhovuje zasklení budovy a vana hlavního bazénu prosakuje. Kompletní rekonstrukce začne nejdřív v lednu 2021, spíše ale později. Práce potrvají zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen menší bazén v přístavbě. Podle opoziční zastupitelky Zuzany Kocumové (LOL) by si vedení radnice mělo přiznat, že na tento způsob opravy město nemá. "Město si nemůže dovolit všechno. Buď budeme dělat megaopravu bazénu, pak ale musíme ořezat všechno," řekla Kocumová. Za vhodnější považuje opravy bazénu po etapách s letními odstávkami po několik let.

Náměstek primátora má opačný názor. "Dělat to po kouskách by byla katastrofa. My to vidíme na 5. květnu (rekonstrukce základní školy), jak se nám to vymstilo, že se to neudělalo najednou. Stejně se nakonec musí udělat vše," řekl Němeček.

Podle Němečka se zajištění financování na rekonstrukci bazénu teprve řeší a jedná se s bankami. "Je to samozřejmě velká zátěž. Kdyby se ale začalo investovat do bazénu dříve, tak jsme někde jinde a nemuselo to stát tolik peněz, kolik to bude pravděpodobně stát," dodal.

čtk