Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Novým náměstkem a radním v Liberci se stal Vojtěch Prachař. Na starosti bude mít především energetiku a Smart City 

25. 04. 2024 | 17:06

Zastupitelstvo města Liberce na svém dnešním jednání zvolilo nového náměstka primátora s gescí pro energetiku a Smart City.  Na návrh městské rady se jím stal Ing. Vojtěch Prachař, s politickou příslušností ANO, za volební stranu ANO 2011. Pozici náměstka bude vykonávat jako neuvolněný. Zároveň bude zastávat pozici člena rady města.

VP
Vojtěch Prachař, s politickou příslušností ANO, za volební stranu ANO 2011. Pozici náměstka bude vykonávat jako neuvolněný. Foto: SML

Vojtěch Prachař (ANO) bude náměstkem primátora neuvolněným, tedy bez nároku na plný plat. Bude náměstkem pro energetiku a smart city, což je koncept chytrých měst. Díky jmenování Prachaře má v jedenáctičlenné radě města ANO pět členů stejně jako SLK. Jedno místo v radě patří Pirátům.

Vedení města, složené z koalice Starostové pro Liberecký kraj (SLK), ANO a České pirátské strany, se v uplynulých dnech dohodlo také na změně v uspořádání a rozdělení některých gescí. Dosavadní náměstek primátora pro územní plánování a majetkoprávní záležitosti Adam Lenert dostane nově na starosti také oblast sportu, sportovní infrastruktury a správu městského majetku. Primátor města Jaroslav Zámečník pak převzal do své kompetence řízení největší chystané zakázky - Komplexní rekonstrukci plaveckého bazénu.

„Od nového složení vedení města i rady očekávám především konstruktivní a kvalitní spolupráci. Čeká nás spousta úkolů, které jsme občanům slíbili, čemuž odpovídá i nové uspořádání a rozdělení některých gescí. Věřím, že do konce volebního období stihneme ještě celou řadu projektů a postaráme se o kvalitní a zodpovědnou správu města. A jsem přesvědčený, že to, co od nás veřejnost očekává, naplníme,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Prvním pracovním dnem se pro nově zvoleného člena vedení města a radního Vojtěcha Prachaře stane pátek 26. dubna.

„Děkuji kolegům zastupitelům za projevenou důvěru. Věřím, že témata, která mám v gesci, jsou nejen nová a moderní, ale budou sloužit k rozvoji města a k prospěchu jeho obyvatel. Své zvolení beru jako výzvu,“ uvedl krátce po rozhodnutí zastupitelů nově zvolený náměstek a radní Vojtěch Prachař.

LB/Jana Kodymová