Post senátora na Českolipsku bude obhajovat Jiří Vosecký, do vysoké politiky se chce vrátit i exhejtman Petr Skokan

03. 11. 2019 | 9:28

Post senátora na Českolipsku bude příští rok obhajovat Jiří Vosecký. Má na to už nominaci od sněmu Starostů pro Liberecký kraj. Bude kandidovat jako koaliční kandidát i za Starosty a nezávislé (STAN), řekl ČTK předseda hnutí a liberecký hejtman Martin Půta. Starostové pro Liberecký kraj jsou v kraji prvním politickým uskupením, které má o kandidátovi do Senátu jasno.

voseckySenat
J. Vosecký v Senáru, na snímku je zcela vpravo

Postavit svého kandidáta do Senátu chce většina parlamentních stran v Libereckém kraji, konkrétní jména ale zatím většinou nemají. Třeba ČSSD teprve sbírá nominace, stejně jako komunisté. Koho postavit zvažuje i ANO nebo SPD. Už ve druhé polovině listopadu chtějí mít jasno o kandidátovi do Senátu Piráti. Většina subjektů ale bude rozhodovat až po Novém roce. Žhavým kandidátem občanských demokratů je dlouholetý starosta Kravař na Českolipsku Vít Vomáčka.

archivní fotoSvou kandidaturu znovu zvažuje i někdejší českolipský starosta a později hejtman Petr Skokan, který už do Senátu kandidoval v roce 2008. "Dostal jsem nabídky od několika politických subjektů, pokud se ale rozhodnu, raději bych kandidoval jako nezávislý," řekl ČTK Skokan.

Před šesti lety si mohli voliči v senátním obvodu 36, který zahrnuje Českolipsko a část Liberecka a Mělnicka, vybírat z devíti kandidátů. Přihlášku do senátních voleb podalo původně deset subjektů, kandidát politického hnutí SMĚR - česká cesta, ji ale před registrací stáhl. Svůj post tehdy obhajoval senátor za ČSSD Karel Kapoun, ve druhém kole ho ale Vosecký porazil, když získal 59,32 procenta hlasů.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace