Poprvé v republice SYNER použil aktivované filtrační medium. Benátky mají „pětadvacítku" se třemi drahami 

01. 06. 2021 | 18:06

Staré letní koupaliště v Benátkách nad Jizerou, které již nevyhovovalo hygienickým předpisům, bylo v minulých měsících nahrazeno novým. Jde o „pětadvacítku se třemi drahami“ v nerezovém provedení pro dospělé plavce a hned vedle se nachází menší, také nerezový bazén na hraní pro děti.

BenatkyPětadvacítka v nerezovém provedení
Pětadvacítku v nerezovém provedení Benátky nad Jizerou dostaly na Den dětí.

Investorem akce v hodnotě cca 63,5 miliónů korun je město Benátky n/J, dodavatelem stavby společnost SYNER. První plavci i kvůli covidovým omezením ochutnají novotou zářící areál, který byl doplněn i novými šatnami a občerstvením až v letošní sezóně.

Slavnostní otevření koupaliště proběhlo v úterý 1. června, tedy na Mezinárodní den dětí, jenž si při této příležitosti pochutnávali na zmrzlině, kterou dostávaly zdarma. „Otevření areálu jsme pojali jako malou oslavu Dne dětí a současně prvních rozvolnění opatření,“ uvedl starosta Benátek Karel Bendl, který lákal přítomné návštěvníky na program v podobě živé kapely, raperů a vystoupení klauna a přitom neopomněl apelovat na dodržování hygienických opatření.

Součástí dnešního slavnostního otevření byl i program pro děti.

Koupaliště v Benátkách si nese díky společnosti SYNER republikové prvenství. „Použili jsme tzv. aktivované filtrační medium (AFM),“ uvedl při slavnostním otevření zástupce SYNER Lukáš Urban a dodal a pokračuje: „Aktivované filtrační médium je přímou náhradou křemičitého písku a může být aplikováno u všech typů filtračních nádob, nových i stávajících. Je vyrobeno ze zeleného a hnědého skla. AFM prochází unikátním aktivačním procesem, díky kterému se stává samočistícím a navíc získává lepší mechanické a elektrostatické filtrační vlastnosti. Další výhodou je nižší spotřeba vody, která při současné filtraci a nutnosti častého čištění bazénů odchází do kanalizace.“

Za SYNER se otevření hotového díla zúčastnil Lukáš Urban.

Za pozitivum experti u AFM považují i nižší spotřebu chloru, delší životnost čistící jednotky a tak vedle úspory vody, která je v tomto tisíciletí jednou z priorit ušetří při údržbě konkrétně město Benátky ročně několik desítek tisíc korun. A při přepočtu patnáctileté životnosti média už lze počítat se statisíci korunami.

K čištění vody se užívá aktivované filtrační médium.

Za dobré rozhodnutí města považuje dodavatel instalaci fototermických panelů, které vodu přihřejí za každého počasí, v létě počítají až se sedmadvacetistupňovou vodou. Zároveň investor předpokládá, že panely umožní prodloužení plavecké sezóny až o dva měsíce.

TZ SYNER

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace