Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Česká Lípa znovu hledá dodavatele přípravných prací pro stavbu skateparku

27. 07. 2025 | 10:19

Radnice v České Lípě opakuje soutěž na dodavatele přípravných a dokončovacích prací pro stavbu skateparku, bez něj není možné projekt realizovat. Cena 32,3 milionu korun se nezměnila, řekla ČTK radní Nela Cyrmon Theerová (ANO). Staré sportoviště nevyhovuje, nové se město snaží vybudovat od roku 2022, marně ale hledá dodavatele. Zakázku proto letos rozdělilo na tři části, nabídku ale zatím dostalo jen na samotný skatepark.

skateboard6 longboard-2175194 1280
Iustrační foto

Skatepark postavili v České Lípě v roce 2005 za přispění dotace z programu prevence kriminality. O rok později přibyla k plechovým překážkám minirampa a park prošel rekonstrukcí. Původně byl skatepark před Sportareálem v místech, kde je dnes parkoviště v Barvířské ulici. Na současné místo za Sportareál blíž k silnici I/9 ho přesunuli v roce 2013. Plechové překážky tehdy opravili a natřeli speciálním nátěrem. Skatepark vedle zimního stadionu už ale podle radnice nevyhovuje.

Město připravilo výstavbu nového areálu na louce mezi Základní školou Špičák a protihlukovou stěnou v Purkyňově ulici. Na sportovišti by měly být prvky nejen pro skateboarding, ale také pro stále oblíbenější parkour. Projekt podle mluvčí radnice Kristýny Kňákal Brožové počítá i s novými chodníky, pergolou, pobytovými schody a novým mobiliářem. Součástí stavby je také třeba odvodnění oblasti a výstavba retenční nádrže k zachycení srážkových vod.

Soutěž na stavbu už Česká Lípa vypsala šestkrát. "Několikrát nám na výzvu nikdo nezareagoval, poté jsme zase dostali jen jednu nabídku, která významně převyšovala předpokládanou cenu," řekla Cyrmon Theerová. Na začátku letošního roku proto město projekt, jehož odhadované náklady se postupně zvýšily na 54 milionů korun, rozdělilo podle druhu činností na přípravné a dokončovací stavební práce, stavbu samotného skateparku a na dodávku překážek pro parkour.

Nabídku ale město dostalo jen na skatepark. O nejnákladnější část, která zahrnuje přípravné a dokončovací práce, nikdo zájem neprojevil. Nabídku radnice nedostala ani na dodávku překážek pro parkour, obě části soutěže proto městští radní museli zrušit.

čtk