Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Provoz v České Lípě zkomplikuje rekonstrukce mostu u KD Crystal v Děčínské ulici

02. 04. 2024 | 17:27

Provoz v České Lípě zkomplikuje rekonstrukce mostu v Děčínské ulici, která je součástí krajské silnice druhé třídy 262. Práce zahájí stavební firma SaM silnice a mosty výstavbou provizorního mostu, na který bude částečně doprava převedena. Uzavřena je proto ulice Boženy Němcové, která pod mostem vede, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Tato fáze prací by měla být hotová do konce května, celá rekonstrukce by pak měla skončit v září.

Ceska-Lipa- KD 02
Foto: Mad

"Průjezd vozidel a pohyb chodců pod mostem není možný, chodci mohou využívat schodů u mostu blíž ke Kulturnímu domu Crystal. Průchod je umožněn také po chodníku podél tenisových kurtů a zahrádkářské kolonie. Doprava po mostě je v době výstavby mostního provizoria omezena pouze částečně, a to formou pracovního místa při kraji vozovky. Příjezd automobilů na Městský stadion u Ploučnice bude možný z ulice Pod Holým vrchem," doplnila mluvčí radnice. Demolice mostu by měla začít v květnu.

Děčínská ulice je hlavním tahem od Zákup přes Českou Lípu směrem na Děčín a páteřní městskou komunikací, po níž denně projede až 25.000 aut. Nový most byl původně součástí rekonstrukce silnice z České Lípy do Dobranova a hotový měl být spolu se silnicí v roce 2022. Kvůli výraznému zdražení stavebních prací a materiálů, zejména železa, se ale Liberecký kraj s dodavatelem dohodl, že most ze zakázky za 200 milionů korun vyjme a vypíše na něj samostatnou soutěž.

"Rekonstrukce přijde na 57 milionů korun a dodavatel na ni má šest měsíců," řekl ČTK ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička. Dočasný ocelový most umožní průjezd osobních aut, autobusů a nákladní dopravy do 3,5 tuny ve směru od Děčína do centra města, v opačném směru budou auta úsek objíždět městem. Kamiony budou muset Českou Lípu objet přes Zahrádky, Stvolínky, Kravaře a Horní Polici.

V České Lípě nejde o jedinou silniční stavbu, v dubnu zahájilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) práce na estakádě na silnici I/9, která zajišťuje přes Českou Lípu dopravu ve směru na Nový Bor a Prahu. Denně po ní projede kolem 15.000 aut. Rekonstrukce přemostění přijde bez DPH stát na 297 milionů korun. Na úseku dlouhém 726 metrů se pracuje za provozu, akce je rozdělená do dvou let. Dopravu řídí kyvadlově semafory, kamiony nad 40 tun musí po objízdných trasách přes Srní a Zákupy. Pracuje se také na další etapě obchvatu České Lípy.

čtk