Šestý ročník závodu City Cross Run&Walk se blíží, tradičně uzavře náměstí T. G. Masaryka

19. 09. 2021 | 16:42

Šestý ročník závodu City Cross Run & Walk se nezadržitelně blíží, proběhne již v sobotu 25. září 2021 se startem a cílem tradičně na náměstí T.G. Masaryka v České Lípě. V plánu jsou stejně dlouhé běžecké trasy jako v loňském roce, registrovat on-line se mohou běžci až do 19. září.

běh people-2592247 1280
Ilustrační foto

V sobotu 25. září se opět poběží rodinný běh na 1 km, školní štafety na 7x1km, sedmikilometrový běh a pak hlavní závod na 21 km, který bude odstartován ve 12:30. On-line za zvýhodněnou cenu 350,- Kč se mohou sportovci registrovat na webu www.citycrossrun.cz až do 19. září. Registrovat se je možné také na místě v den závodu, to už však za cenu 450,- Kč. V ceně mají závodníci kromě čipu a startovního čísla také medaili, finišerské tričko, které je v letošním roce v barvě mint, a také občerstvení.

„Ačkoli jsou závody stejně dlouhé jako v loňském roce, trasy jsme maličko změnili, nepoběží se například přes areál Autodromu v Sosnové. Na trase však zůstala atraktivní místa jako jsou např. klášterní zahrady nebo průběh výrobní halou firmy Modus, která je opět naším velkým partnerem, za což jsme moc rádi. V loňském roce se závodu zúčastnilo na tři sta padesát závodníků, bylo ale ošklivo a závod byl na poslední chvíli okleštěn covidovými restrikcemi. Věřím, že nás v letošním roce nic podobného nečeká a závod bude moci proběhnout tak, jak jsme jej připravili,“ uvedl radní pro sport, kulturu a cestovní ruch Michal Prokop, který stejně jako v loňském roce poběží 7km trasu.

Výrobcem medailí pro letošní ročník závodu je znovu českolipská firma Modus. Medaile opět kombinuje kov s logem závodu a plastový obal, který dotváří medaili do tvaru loga města. V letošním roce bude mít medaile sytě oranžovou barvu. 

„Jsme moc rádi, že do tras závodu nezasáhla žádná z velkých rekonstrukcí komunikací, které nyní v České Lípě probíhají, a trasy mohou zůstat tak, jak jsme je naplánovali. Naopak v den závodu způsobíme dopravní omezení my, za což se předem občanům omlouváme. Zcela uzavřené bude náměstí T. G. Masaryka a Škroupovo náměstí, omezené parkování pak bude také na parkovišti u KD Crystal. V ostatních ulicích, kudy závodníci poběží, budou omezení jen krátkodobá, provoz zde bude řízen organizátory a policisty,“ upozornil Jaroslav Češka, ředitel p.o. Sport, která závod pro město Česká Lípa organizuje.

City Cross Run tradičně uzavře náměstí T. G. Masaryka

Kromě sportovních výkonů a zábavy pro celou rodinu je City Cross Run&Walk tradičně spojen také s dopravními omezeními. Sportovní akce např. v sobotu 25. září naplno uzavře náměstí T. G. Masaryka a částečně také Škroupovo náměstí. Na chvilkové omezení se musejí občané připravit i v jiných ulicích, kudy povede trasa závodu. Zde bude doprava řízena dobrovolníky a městskými strážníky.

Šestý ročník závodu City Cross Run&Walk proběhne v sobotu 25. září. Na programu je opět 7km závod, zároveň půlmaraton, rodinný běh, školní štafety a procházka. On-line se běžci mohou zaregistrovat do 19. září na WEBU, pak to bude možné už jen na místě. Kromě samotných závodů je připraven také bohatý doprovodný program.

SEZNAM UZAVÍREK

Uzavřené lokality:

nám. T. G. Masaryka (25.9. od 00:00 – 24:00)

část Škroupova náměstí (25.9. od 00:00 – 24:00) + zákaz zastavení (24.9. 16:00 do 25.9. 24:00)

zákaz zastavení:

parkoviště mezi ulicemi B. Němcové, Sokolská, Děčínská  (25.9. 00:00 – 24:00)

Ulice s částečným omezením jízdy po dobu závodu (25.9. 8:30 – 15:00)

Tržní, Sokolská, B. Němcové, Loretánská, Pod Holým vrchem, U Brodu, Sedláčkova, Studničkova, Tovární, Dubická, U Jatek, Svojsíkova stezka, U Obecního lesa, obec Sosnová, Litoměřická, U Pískovny, nám. Dr. E. Beneše, U Vodního hradu, Moskevská, Mariánská, U Spojů, Palackého náměstí, Mikovcova, Žižkova, Mikulášská, Vězeňská, P. Holého, Jindřicha z Lipé, Masná, Zámecká, Panská

www.mucl.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace