Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V České Lípě se od července zdraží vstupné i pronájmy sportovišť

27. 06. 2019 | 12:16

Vstupné do bazénu nebo na oblíbené discobruslení i pronájmy sportovišť v České Lípě od července zdraží. Městská organizace Sport Česká Lípa naposledy zdražovala před šesti lety a v současnosti už ceny neodpovídaly nákladům na provoz. Vstupné a pronájmy se proto s ohledem na inflaci zvýší v průměru o 15 až 20 procent, řekl dnes novinářům českolipský radní Michal Prokop (TOP 09). Jde o nepopulární opatření, bez toho by ale podle něj nebylo možné zajistit kvalitní údržbu sportovišť.

Důvodem zdražení jsou především stále vyšší ceny energií, ale také rostoucí mzdy. Ceny jednotlivého vstupného se zvýší v průměru zhruba o desetikorunu na hodiny, u krátkodobých pronájmů sportovišť, jako jsou třeba tenisové kurty, půjde cena nahoru o 50 až 100 korun. "Dospělí zaplatí za tři hodiny plavání 135 korun, doteď to bylo 115 korun," doplnil Prokop. Hodina a půl discobruslení přijde dospělého na 60 korun místo současných 50 korun, děti zaplatí 40 korun místo 35. Zdraží i kurzy - třeba deset lekcí plavání pro děti s rodiči přijde na 1450 korun, místo dnešních 1250.

"Navýšení cen bylo propočítáno podle výše výdajů, které jsou potřeba pro bezproblémový provoz sportovišť, a podle obsazenosti jednotlivých ploch. Zpracovali jsme si i odhad, na jaké ceny bychom se dostali, kdybychom v uplynulých šesti letech postupně zvyšovali ceny o inflaci. Vyšlo nám, že bychom se dostali v podstatě na stejné ceny. Navíc ve srovnání s ostatními podobně velkými městy budeme i po zdražení patřit mezi ty levnější," doplnila starostka Jitka Volfová (ANO).

Příspěvková organizace Sport spravuje například zimní stadion, bazén, novou a starou sportovní halu, atletický stadion a nově také tenisovou halu. Od května má nového ředitele. Ve výběrovém řízení zvítězil Jaroslav Češka, který v organizaci dosud působil jako technický manažer. Zdražení není jedinou změnou, kterou prázdniny přinesou. Mimo jiné se prodlouží otevírací doba městského bazénu, který bude otevřený od 09:00 do 21:00.

čtk