Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V infocentru v České lípě budou turistům půjčovat koloběžky

01. 05. 2019 | 13:13

Stále populárnější koloběžku si mohou turisté od čtvrtka půjčit i v České Lípě. Tamní regionální informační centrum na hlavním náměstí jich má k dispozici 19 a pro děti mají k zapůjčení i povinné helmy. Koloběžku si mohou obyvatelé i návštěvníci města půjčit jen na pár hodin, ale také až na tři dny. Vracet ji nemusí do centra v České Lípě, ale také v nedalekém Kamenickém Šenově nebo Novém Oldřichově. ČTK o tom informoval radní Michal Prokop (TOP 09).

"Jsem rád, že se podařilo půjčovnu koloběžek zrealizovat, myslím, že určitě přispěje k rozvoji cestovního ruchu nejen v České Lípě, ale v celém regionu," doplnil Prokop.

Koloběžky jsou nejen v Libereckém kraji stále populárnější, půjčit si ji je možné už na desítkách míst. "Kromě koloběžky od nás lidé dostanou při půjčení i zámek na koloběžku. Navíc jim věnujeme mapku s vytipovanými trasami vhodnými pro koloběžky, aby si jízdu co nejvíce užili," doplnila vedoucí Regionálního turistického informačního centra v České Lípě Květa Menclová.

Půjčovné se liší podle výpůjční doby i druhu koloběžky. Při zapůjčení koloběžky na dobu do čtyř hodin, zaplatí klient stokorunu za hodinu, za dětskou polovinu. Půjčovné na tři dny přijde na 1200 korun, u dětské koloběžky na tisícikorunu. Rodiny ale mohou využít zvýhodněnou rodinnou cenu, kdy zaplatí až za pět koloběžek za čtyři hodiny 1000 korun, třídenní půjčovné přijde na 3500 korun. Studenti a senioři platí polovic.

Kromě České Lípy bude možné si koloběžku půjčit ještě v informačním centru v Kamenickém Šenově u Panské skály a také v Centru pro vzdělávání a kulturu v Novém Oldřichově. "Lidé si tak mohou koloběžku půjčit v České Lípě, vyrazit na cyklostezku Varhany, tam ji u Panské skály vrátit a zpátky se svézt autobusem, a nebo se svézt na koloběžce od prácheňských varhan z kopce do České Lípy a nahoru do Šenova dojet zpět autobusem," dodal Prokop. Koloběžky bude možné si půjčit ve všední dny a také v sobotu dopoledne, o prázdninách bude infocentrum otevřené i v neděli.

Načítám...
Napiš komentář