Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Potřebuje vaše kulturní památka opravit? Požádejte jablonecký magistrát o dotaci

03. 07. 2019 | 19:43

Od 10. července mohou majitelé kulturních památek v městské památkové zóně v Jablonci nad Nisou žádat o dotaci na jejich obnovu a restaurování z programu Ministerstva kultury pro rok 2020. Žádosti je možné podávat na oddělení dotací jabloneckého magistrátu do 30. září.

Vlastníci kulturních památek, které se nachází v jablonecké městské památkové zóně, mohou prostřednictvím města získat na jejich obnovu dotaci poskytovanou Ministerstvem kultury, a to v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Použít ji však musí pouze na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí kulturní památky, tzn. například na obnovu střechy, oken, fasády apod.,“ říká vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Žádosti o zařazení do programu Ministerstva kultury na rok 2020 včetně povinných příloh lze podávat na oddělení dotací od 10. července do 30. září do 17 hod. Bližší informace včetně podmínek, formuláře žádosti, kontaktní osoby atd. jsou na webových stránkách města www.mestojablonec.cz v sekci Životní situace – Památková péče.

TZ/Jana Hajná