Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Frýdlant na Jamparádě 2023 minulou sobotu opět obhájil titul Marmeládové město roku

12. 11. 2023 | 18:53

Minulou sobotu obhájil Frýdlant v nedalekých Kunraticích na největší marmeládové soutěži ve střední Evropě, na Kunratické Jamparádě, titul Marmeládové město roku. Ten získal už po sedmé za nejvyšší počet přihlášených účastníků z města.

jamNew
ilustrační foto

Jamparáda tradičně hodnotí primárně nejlepší marmelády jednotlivců. Cenu pro Marmeládové město a Marmeládovou obec zavedla až v roce 2017. Letos se konal už 11. ročník Kunratické Jamparády. 

V kulturním domě v Kunraticích, kde vyhodnocení soutěže probíhalo, bylo v sobotu v rámci tradiční ochutnávky možné ochutnat 481vzorků marmelád, které poslalo 158 soutěžících. 

"Frýdlant získal ocenění Marmeládové město díky aktivním kuchařkám a kuchařům z našeho města, kteří nejen že uvařili z ovoce či zeleniny marmeládu nebo džem, ale do soutěže se také přihlásili. Je to skvělý důkaz toho, že u nás není o aktivní lidi a spolky nouze! Navíc řada frýdlantských dosáhla až na stupně vítězů, čímž se ukázalo, že dosáhli u svých marmelád, džemů, zavařenin, medu či povidel nejlepší chuti a kvality. Moc děkuji všem, kteří Frýdlant takto skvěle reprezentovali a gratuluji všem oceněným v této úžasné soutěži," říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS), který ocenění pro Frýdlant osobně převzal.

převzato z www.mesto-frydlant.cz