Hrádecké firmě Drylock vzrostla v pandemii výroba o pětinu, očekává nárůst tržeb až o 30 procent

30. 07. 2020 | 15:34

Zatímco řada průmyslových podniků v Česku musela kvůli pandemii nového koronaviru omezit výrobu, výrobci dětských plen a hygienických potřeb Drylock Technologies v Hrádku nad Nisou na Liberecku vzrostla výroba o 22 procent. Celkově letos firma očekává nárůst tržeb až o 30 procent, investuje do rozšíření výroby a nabírá lidi. Novináře o tom dnes informoval majitel společnosti Bart Van Malderen.

DryLock-05
Foto Mad

Rodinná firma Drylock Technologies zahájila nedaleko česko-německo-polského trojmezí výrobu v roce 2012. Loni podnik uskutečnil zakázky za 6,8 miliardy korun. "Za celý rok 2020 očekáváme nárůst obratu na téměř devět miliard korun. V příštím roce pak počítáme s jeho dalším navýšením zhruba o 25 procent, kdy bychom se mohli dostat až na 11 miliard korun," řekl Van Malderen. Firmě se podle něj podařilo získat další významné kontrakty hlavně pro evropské řetězce.

Drylock má vlastní výzkum a vývoj a v posledních letech investoval do technologického vybavení svého závodu v Hrádku nad Nisou pět miliard korun. Letos jsou v plánu další investice zhruba za půl miliardy. "Už teď do světa posíláme ročně přes 2,4 miliardy dětských plen a přibližně 204 milionů inkontinenčních pomůcek. Naše linky vyrábějí plenky rychlostí až tisíc kusů za minutu," doplnil ředitel továrny Leoš Preisler. Z pohledu instalované kapacity patří hrádecký závod k největším v Evropě.

V Drylocku dnes pracuje 750 lidí, téměř 92 procent jich je z Česka. I to firmě pomohlo udržet výrobu v době, kdy se zavřely hranice, a řada firem zaměstnávajících cizince musela výrobu omezit. Závod má 19 výrobních linek a další dvě objednal. Proti výrobním halám vyrůstá moderní budova automatického skladu s kapacitou 40.000 palet. Právě pro rozšiřující se výrobu potřebuje Drylock další stovku lidí. "Budeme určitě nabírat baliče, baličky, seřizovače, údržbáře a máme tam vypsaná místa i pro mistry," řekl vedoucí personálního oddělení Ondřej Kout.

Hrádecký závod je největším výrobním podnikem belgické skupiny Drylock Technologies, která se postupně rozrostla na devět závodů. Má pobočky také v Rusku, USA, Itálii, Brazílii nebo Španělsku. Dohromady zaměstnává zhruba 3250 lidí. Loňský obrat skupiny dosáhl 521 milionů eur (13,7 mld.Kč) a letos by měl překročit 615 milionů eur (16,2 mld.Kč).

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace