Mistrovství kraje v v zimním plavání se zúčastnilo 168 borců, síly poměřili ve vodě o teplotě 4,3°C

20. 03. 2023 | 6:37

V rekreačním areálu Kristýna se o tomto víkendu uskutečnil 1. ročník Mistrovství Libereckého kraje v zimním plavání. Soutěž pořádal Sportovní plavecký klub Slavia Liberec za podpory provozovatele areálu a města Hrádek nad Nisou.

ledKr3
Foto účastníků závodu dodal ke zveřejnění pořadatel.

Mistrovství se celkem zúčastnilo 168 plavců na tratích 100 m, 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m. Teplota vody byla 4,3°C a teplota vzduchu 6,9°C. Nejprestižnější trať 1000 m vyhráli v mužích Jiří Polanský s časem 13:27 min a v ženách Renata Nováková s časem 16:06 min.

Na soutěži byli oceněni i největší otužilci závodů, v mužích Kamil Němeček s časem 24:15 min a v ženách Libuše Švrčková s neuvěřitelným časem 28:17 min.