Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Stavbaři dokončili v Hrádku nad Nisou obnovu Liberecké ulice, na jaře vysázejí zeleň

15. 11. 2024 | 5:42

V Hrádku nad Nisou na Liberecku dokončili stavbaři rekonstrukci Liberecké ulice. Město přišla na 18,3 milionu korun, radnice ale získala 6,7 milionu ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), dalších 5,4 milionu korun přidal Liberecký kraj. Po čtyřech měsících je možné znovu projet do centra města nebo k vlakovému a autobusovému nádraží, na jaře se ještě počítá s výsadbou zeleně, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Malá.

Hrádek liberecká ulice R52 4046
Foto: Roman Sedláček/www.hradek.cz

Stavební firma rekonstruovala úsek pod železničním přejezdem, od křižovatky silnic Sokolské a Liberecké směrem do centra až ke křižovatce Liberecké s ulicí Generála Svobody. "Máme opravenou celou Libereckou ulici a dá se říct, že hlavní tepna města je v takovém stavu, v jakém si zaslouží," doplnil starosta Pavel Farský (Hrádek potřebuje změny!). Radnice ještě musí najít firmu, která na jaře vysadí zeleň. Vítěz soutěže odmítl podepsat smlouvu, radnice ji tak musí vypsat znovu.

Práce na rekonstrukci v Liberecké ulici začaly už v roce 2019 rekonstrukcí plynovodu, na kterou pak navázali další správci inženýrských sítí rekonstrukcemi kanalizačních sítí, vodovodu, elektrických i komunikačních kabelů. Liberecká ulice je součástí krajské silnice třetí třídy, proto se na její obnově podílel Liberecký kraj. Práce na první etapě skončily v roce 2021. O rok později se začalo pracovat na úseku od železničního přejezdu směrem k náměstí na rekonstrukci vodovodu a kanalizace, obnovou prošel i plynovod.

Druhá etapa rekonstrukce Liberecké ulice začala letos v červenci, kvůli nestabilnímu podloží museli dělníci položit sanační vrstvy. "Celé území Hrádku nad Nisou leží na jílovitých půdách, které nejsou vhodné pro založení silničních staveb," vysvětlil důvody Jiří Hrnčíř z projektové kanceláře Nýdrle. Obnovou prošel chodník i autobusová zastávka, přibyla místa k parkování. Stavbaři zrekonstruovali sedm přechodů pro chodce a stavební úpravou prošla i napojení ulic Školní, Smetanovy, Nádražní a Sokolské. Ulici osvětluje 17 nových sloupů veřejného osvětlení.

čtk