Do projektu potravinové pomoci dětem se zapojí 71 škol, nají se až 1362 žáků. Celkové náklady činí přes 7,6 milionu

04. 09. 2019 | 10:40

Liberecký kraj již popáté umožní na 71 školách a školských zařízeních zajistit stravování dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin. Kraj již o dotaci na potravinovou pomoc dětem v regionu požádal ministerstvo práce a sociálních věcí.

dětiJídloNew
ilustrační foto

Celkem se pro školní rok 2019/2020 do projektu zapojilo 71 škol a školských zařízení z celého Libereckého kraje. Jeho prostřednictvím bude možno podpořit až 1362 dětí a žáků. Celkové náklady činí 7.653.624,30 korun, přičemž s výjimkou 5 %, které obdrží školy na nezbytnou administrativu, se jedná o náklady na úhradu stravného.

Z předchozího projektu ve školním roce 2018/2019 se rozhodlo dále pokračovat 60 škol a nově se zapojilo 11 škol. Projekt v rámci věcného hodnocení obdržel 92,5 bodu z celkových 100 možných a dle hodnotitelů se jedná o projekt velice kvalitně zpracovaný.

„Projekt potravinové pomoci dětem má určitě smysl. Zajistí dostupné a kvalitní stravování ve školních jídelnách. Pomocná ruka míří adresně a konkrétně. Sociálně slabí jedinci ji bezesporu potřebují a my nechceme být lhostejní,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Vyhodnocené dotazníkové šetření, které proběhlo v mateřských a základních školách v lednu 2019, prokázalo, že projekt zvyšuje účast na vzdělávání a začlenění dětí do kolektivu. Zlepšuje také jejich společenské a stravovací návyky. To, že se projekt stává významnou součástí pomoci dětem z uvedené cílové skupiny, dokazuje i nárůst v počtu zapojených škol.

LK/Filip Trdla

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace