Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Epidemie viróz v kraji pokračuje, nemocných mírně přibylo. Očekávání lze očekávat po jarních prázdninách

03. 03. 2025 | 16:47

Epidemie akutních respiračních infekcí a chřipky v Libereckém kraji pokračuje pátým týdnem. Na 100.000 lidí připadá 2178 nemocných, před týdnem to bylo 2151, nárůst je o 1,3 procenta. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu krajské hygienické stanice v Liberci. Za hranici pro epidemické šíření hygienici označují 1600 případů na 100.000 lidí.

chřipkaHolka
ilustrační foto

Nemocnost v kraji je stále výrazně nad republikovým průměrem, za celou ČR na 100.000 lidí připadá 1867 nemocných. Zlepšení v Libereckém kraji se dá očekávat v tomto týdnu, kdy mají děti školní prázdniny. Právě mezi dětmi je nemocnost v kraji nejvyšší.

Z okresů kraje je na tom nejlépe Jablonecko, kde nemocnost klesla o desetinu na 1737 případů na 100.000 lidí, v dalších regionech je stále nad dvoutisícovou hranicí. Nejvyšší je na Českolipsku s 2382 nemocnými v přepočtu na 100.000 lidí.

Díky klesající nemocnosti na Jablonecku zrušila nemocnice v Jablonci nad Nisou zákaz návštěv na ortopedickém oddělení. Stále platí tento zákaz pro internu a oddělení ARO v jilemnické nemocnici. Pacienty v nemocnicích v Liberci, Turnově, Frýdlantu a v České Lípě mohou jejich příbuzní či známí navštěvovat pod podmínkou, že mají nasazenou roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest.

čtk