Přesně za týden končí termín pro přihlášení realizací do Soutěže Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje

28. 02. 2021 | 13:50

Již v neděli 7. března o půlnoci končí prodloužený termín pro přihlášení zajímavých realizací do letošního ročníku Soutěže Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje.

masarykova mad DSC09571
Foto: Mad

Soutěž Karla Hubáčka patří již neodmyslitelně k Libereckému kraji. „Stavby, které v  ní během uplynulých let zvítězily, prokazují, že kvalitní architektuře se v regionu daří. V minulém ročníku vyhrála rekonstrukce a dostavba sídla společnosti Lasvit v Novém Boru, o rok dříve to zase byla mateřská škola ve Vratislavicích nad Nisou od architektů Petra Stolína a Aleny Mičekové. Obě tyto stavby navíc získaly i prestižní Českou cenu za architekturu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Přihláška

Přihlašovat realizace je možné do dvou základních kategorií. První je Cena Karla Hubáčka. Sem lze nominovat novostavby, rekonstrukce, bytové stavby a stavby občanské vybavenosti, průmyslové a technologické stavby, památkové objekty i revitalizované brownfieldy. Na základě přijatých přihlášek pak porota vybere další podkategorie, ve kterých bude realizace hodnotit.

Druhou kategorií je Cena junior pro studenty a mladé tvůrce do 30 let, kteří se věnují stavebnictví a architektuře. Jejím cílem je podchytit zájem a ocenit talenty mladé, nastupující generace ve stavebnictví v Libereckém kraji. Sem lze přihlásit i nerealizované projekty.

Přihlášené stavby a projekty budou na internetu k vidění od konce března, slavnostní vyhlášení všech oceněných se uskuteční v polovině května roku.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte mne kontaktovat.
Těšíme se na všechny zajímavé přihlášené stavby a projekty.
 
TZ/Petra Handlířová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace