V Libereckém kraji za čtyři dny nepřibyl ani jeden případ covidu, nemocných zůstává podle hygienické stanice 22 lidí

20. 05. 2020 | 9:38

V Libereckém kraji za poslední čtyři dny testy neodhalily žádný nový případ nemoci covid-19. Od začátku pandemie je v kraji 200 zjištěných případů, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Drtivá většina nemocných se již uzdravila, nemocných zůstává podle údajů Krajské hygienické stanice v Liberci 22 lidí. V souvislosti s koronavirem zemřeli v kraji v minulých týdnech čtyři senioři, kteří měli jiné vážné zdravotní obtíže.

korona testování Sanita
Foto: KNL

V Libereckém kraji potvrdily testy první případ onemocnění novým koronavirem 10. března. Od té doby nechali hygienici v kraji na covid-19 otestovat 8264 lidí, v karanténě nařízené hygieniky jich je aktuálně 71. V dalších případech nařídili karanténu praktičtí lékaři. Největší počet případů onemocnění odhalily od začátku pandemie testy na Jablonecku, kde zatím onemocnělo 86 lidí. Jen sedm pozitivních případů měli dosud na Českolipsku.

V celém Česku potvrdily zatím testy onemocnění novým koronavirem u 8683 lidí. Uzdravilo se 5731 lidí, což jsou dvě třetiny potvrzených případů. Komplikacím spojeným s nákazou podlehlo od začátku epidemie v zemi 303 lidí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace