Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V září na silnicích v Libereckém kraji zemřeli tři lidé, loni dva. Od začátku roku už na silnicích vyhaslo 13 životů

01.10.2021 | 11:11

V září zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji tři lidé, loni dva. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 13 životů, loni za prvních devět měsíců roku zemřelo 12 lidí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

DNcvikov2a
ilustrační foto

Letos 9. září zemřel sedmasedmdesátiletý motocyklista po srážce s nákladním automobilem v České Lípě. Předjížděl ho, když odbočovalo. Střet s nákladním vozem nepřežil minulý týden v pátek zhruba pětadvacetiletý řidič osobního vozu u obce Horka u Staré Paky na Semilsku. Osmapadesátiletý cyklista zemřel tento týden v pondělí na následky zranění, která utrpěl při čelním střetu s lesním strojem harvestor v levotočivé zatáčce na místní komunikaci v lese mezi Ploužnicí a Kuřivody na Českolipsku.

Celkem se během září stalo v Libereckém kraji 355 dopravních nehod, což je o 61 méně než loni. Při nehodách byl letos v září jeden člověk těžce zraněn a 95 lehce, loni za stejný měsíc deset těžce a 123 lehce. Škoda na majetku za letošní září je za 17,3 milionu korun, loni byla 19,3 milionu. Nejčastější příčinou nehod bylo letos v září nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo ve středu 1.září - 19.

Za devět měsíců letošního roku se podle předběžných údajů v Libereckém kraji stalo 3344 dopravních nehod, při nichž 34 lidí utrpělo těžké a 835 lehké zranění a zničen byl majetek za téměř 158 milionů korun. Za loňský leden až konec září policisté evidují 3466 nehod. Zraněných při nich bylo 938 lidí, z toho 58 těžce, škody byly za 159,5 milionu korun.

čtk