Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Velikonoční menu si připravili i na Pohádkovém zámku Horní Libchava nebo ve Svijanech

27. 03. 2024 | 12:22

30. března mezi 13:00 a 18:00 hodinou se konají Velikonoce na Zámku Horní Libchava na Českolipsku. Oslavte příchod jara na Pohádkovém zámku. Brány pamětihodnosti nalézající se poblíž České Lípy se otevřou ve 13 hodin, kdy se otevře také dětská dílna a herna. Ve 13:30 začnou pohádkové prohlídky zámku.

V 15:15 odehrajeme hlavní pohádku v kulturním sále. K Velikonocům patří různé tvoření, a tak i u nás si upletete pomlázku a či ozdobíte papírovou kraslici. Zúčastnit se také můžete hledání vajíček. Za příznivého počasí na vás bude čekat také stezka lesoparkem.

Renesanční zámek Horní Libchava s přilehlým areálem bohužel prošel devastací, proto zde nezbyl žádný historický inventář. Majitel, cestovatel a dobrodruh, vybavil zámek etnografickou výstavou s unikátním nábytkem. A právě v takto originálních prostorách můžete vidět různé pohádky, což nabízí nevšední zážitek. Dvě patra etnografické výstavy, strašidelné sklepení, vytápěná dětská dílna…. To vše vám nabídne zámecká budova.

Před zámkem na prvním nádvoří si můžete prohlédnout kachny, slepice, králíky, morčata apod. ve Vesničce zvířátek. Vedle prvního nádvoří se nachází armádní hala, přestavěná na kulturní sál, kde se hrají pohádky za ošklivého počasí. V tomto kulturním sále se také nachází pokračování etnografické výstavy. Vedle kulturního sálu se pak nachází druhé nádvoří, které slouží jako amfiteátr pro letní pohádky. Naleznete zde také dortíky paní Kavenské, teepee a umělého bizona v životní velikosti a zátiší buku převislého, zvaného „Frňákovník“. A máte se dál na co těšit, protože máme pro Vás naplánované velkolepé překvapení do rozsáhlých zámeckých zahrad za zámkem.

Více z historie zámku zde.

Vezměte své děti a přijďte 1.dubna na zámek Svijany najít velikonočního zajíčka

Svijanský zámek připravil jarní nadílku kvízů. Po celý den obdržíte zdarma ke každé zakoupené vstupence Zámecký nebo Venkovní kvíz pro děti.  Při správném vyplnění prvních deset návštěvníků obdrží mapku, podle které najdou nadílku od velikonočního zajíčka. Sladká odměna čeká i na ostatní.  Naše kvízy jsou vhodné pro děti od 7 let.

www.kudyznudy.cz