Za pondělí přibylo v kraji 578 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to o 50 méně než před týdnem

12. 01. 2021 | 8:57

AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji za pondělí přibylo 578 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to zhruba o 50 méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet zemřelých v souvislosti s koronavirem stoupl za pondělí o čtyři. Od začátku roku tak zemřelo 74 lidí a od začátku epidemie 520.

covid test-tube-5065425 1280
Ilustrační foto

V nemocnicích aktuálně leží 309 pacientů s koronavirem. "Počty kolísají," řekl dnes ČTK liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Ve čtyřech páteřních nemocnicích je podle něj aktuálně k dispozici 77 volných lůžek pro koronavirové pacienty z toho 12 na jednotkách intenzivní péče a ARO. Nemocnice podle něj budou lůžkové kapacity navyšovat. "Na začátku listopadu se v nemocnicích starali o více než 400 pacientů s koronavirem," dodal hejtman.

V Libereckém kraji pokračuje podle hejtmana očkování proti koronaviru v nemocnicích, dnes začnou očkovat klienty i v sociálních zařízeních. "Máme v nemocnicích desetitisíce injekčních stříkaček, které by nám měly stačit na očkování v lednu a únoru, ale potom budeme spoléhat na to, že je nakoupí stát, protože podle informací z nemocnic to není komodita, která se dá v těchto dnech jednoduše nakoupit," dodal liberecký hejtman. Stát podle něj připravuje dvě velké zakázky.

Rizikové skóre za republiku je dál v pátém stupni a v zemi od 27. prosince platí opatření v tomto nejpřísnějším stupni protiepidemického systému PES. Potrvají minimálně do 22. ledna. Nejlépe je na tom v kraji Semilsko, kde na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dnů 610 nově nakažených, nejhůř je na tom Liberecko s 883 případy.

V kraji je podle ministerstva 7309 takzvaných aktivních případů nákazy, mezi nimi i lidé bez příznaků. Nakažených je aktuálně v kraji nejvíc od začátku epidemie. První zjištěný případ v kraji je z loňského 11. března. Od té doby se nakazilo přes 38.177 lidí, to je zhruba každý 12. obyvatel kraje. Bezmála 80 procent nakažených se vyléčilo, 30.348 lidí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace