Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Semilská ZUŠ se v nových prostorách dočká výrazného rozšíření

14. 02. 2023 | 14:15

AKTUALIZOVÁNO: Základní umělecká škola v Semilech se rozšíří i do sousední budovy na Komenského náměstí. Budovu radnice odkoupila a před třemi lety ji za 24 milionů korun dala zrekonstruovat pro mateřskou školu. Prostory už nejsou pro předškoláky potřeba, a tak je město za 1,64 milionu korun upraví pro uměleckou školu. Práce budou dokončeny v první polovině dubna, řekl ČTK vedoucí správy městského majetku Vladimír Bělonohý.

semily zuš
Budova dočasné MŠ Treperka se nachází v těsném sousedství Základní umělecké školy v Semilech. Foto: R. Fries

"Stavební práce na úpravě objektu na Komenského náměstí začaly již na počátku února. Nově zde vzniknou prostory pro rozšíření základní umělecké školy. V přízemí bude vstupní foyer, keramická dílna a místnost s keramickými pecemi. V prvním patře vznikne taneční sál vybavený zrcadly a speciálním tanečním povrchem. Druhé patro budovy se promění v prostor pro výtvarný obor a ve třetím podlaží vzniká menší podkrovní místnost, která své využití najde podle aktuálních potřeb školy," doplnil Bělonohý.

Budova sloužila přes dva roky Mateřské škole Treperka, pro kterou město za více než sto milionů korun stavělo novou budovu. Stojí na místě původní školky, kterou bylo nutné zbourat, děti proto potřebovaly náhradní prostory. Proměna budovy na Komenského náměstí tak teď podle Bělonohého spočívá především v odstranění dětských sociálních zařízení a v demontáži některých příček. Buduje se sociální zázemí pro starší děti, přemísťují se některé dveře, opravit je třeba malby a dokončit je podle něj potřeba také elektrorozvody a osazení svítidel.

Výstavba nové mateřské školy byla největší novodobou investicí města, stála 105 milionů korun. Podle starostky Leny Mlejnkové (Volba po Semily) získala radnice většinu peněz z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Výstavbu nové školky na místě nevyhovujících budov ze 70. let plánovali v Semilech od roku 2009, městu se na ni ale dlouho nedařilo získat dotace. Stavba budovy v takzvaném pasivním standardu se kvůli koronaviru a problémům na stavebním trhu navíc o rok protáhla, děti se tak do nové školky nastěhovaly loni v září.

čtk