Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Turnově zatím jen provizorně otevřou po devíti měsících silnici pod železničním viaduktem směrem na Přepeřskou ulici

20. 12. 2019 | 5:54

V Turnově se chýlí ke konci letošní část rekonstrukce Nádražní ulice. Po devíti měsících projedou řidiči od pátečního odpoledne pod železničním viaduktem směrem na Přepeřskou ulici. ČTK o tom dnes za město informovala Zdenka Štrauchová. Obnova tohoto úseku je součástí rekonstrukce silnice 610 z Turnova na hranici se Středočeským krajem. Celá akce za 205 milionů korun má být hotova v listopadu příštího roku.

turnov silnice úvodní IMG 0511
Foto: www.turnov.cz

Otevření silnice pod viaduktem přinese změnu v přednosti v jízdě. "Hlavní silnice již nebude pokračovat směrem na Ohrazenice, ale naopak bude zatáčet pod viadukt. Hlavní pozemní komunikace tedy bude směřovat do ulice Přepeřská a naopak," uvedla Štrauchová.

Zatím jde o provizorní otevření tohoto úseku přes zimu. Podle Štrauchové bude nutné dodělat i chodníky a parkovací zálivy. "Místa, která se nepodaří dokončit, budou zasypána štěrkem, aby byl možný alespoň omezený provoz. Do pátku tak budou zhotoveny podkladní vrstvy například na levé části chodníku směřujícího pod viadukt. Chybějící dláždění bude dokončeno na jaře," řekla.

Další harmonogram prací v tomto úseku bude podle ní znám zhruba v polovině ledna. "Společnost Eurovia předpokládá, že se na stavbu vrátí v březnu, do té doby se bude na Přepeřské pracovat na vodě a kanalizaci," dodala Štrauchová. V místě by měl být podle ní semafor, který bude usměrňovat dopravu kyvadlově.

Rekonstrukce silnice 610 z Turnova na hranici se Středočeským krajem je největším společným projektem v kraji. Kromě Libereckého kraje a Turnova se do něj zapojí i Přepeře, Příšovice, Svijany a Ohrazenice. Podařilo se na ni získat evropskou dotaci. Práce na rekonstrukci zhruba osmikilometrového úseku začaly letos v dubnu a jsou za polovinou.

čtk