Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Stezka korunami stromů láká na romantiku při západu slunce i na nedělní produkce sokolníků

30. 07. 2019 | 21:51

Ti, kdo chtějí zažít něco unikátního, budou mít v polovině srpna jedinečnou možnost. Tým Stezky korunami stromů Krkonoše totiž v pátek 16.srpna pořádá poblíž Janských Lázní speciální prohlídku Stezky se západem slunce, výkladem průvodce o krkonošském ptactvu a komorním hudebním doprovodem.

stezkaNoc
archivní foto

Zda se budete kochat výhledem a fotit o sto šest, nebo si s partnerem užijete romantickou chvilku se skleničkou prosecca v ceně vstupenky, je jen na vás.

„Na konci května jsme pro veřejnost uspořádali ojedinělou ranní prohlídku s rozbřeskem, kterou její návštěvníci velmi chválili. Pozitivním ohlasem jsme se nechali inspirovat a chceme lidem prostřednictvím Stezky nabídnout další jedinečný zážitek,“ říká Marie Jarkovská, jednatelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

Zajímavosti o přírodě, občerstvení i prosecco

Návštěvníky provede Stezkou průvodce ze Správy krkonošského národního parku, který se s nimi podělí o odborný výklad ohledně krkonošského ptactva. Na vrcholku vyhlídkové věže Stezky, která je vysoká přes 40 metrů, pak na návštěvníky bude čekat malé občerstvení, sklenička alkoholického prosecca nebo pro řidiče nealkoholického sektu a krátký živý koncert, který hudebně doprovodí výhled do krajiny.

„Vstupenky na večerní prohlídku lze již nyní zakoupit na našem e-shopu. V její ceně je jak občerstvení, tak sklenička prosecca,“ vysvětluje Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše.

Ilustrační foto

Čeští dravci každou prázdninovou neděli

Stejně jako minulý rok se návštěvníci Stezky mohou těšit na vystoupení dravců v doprovodu sokolníků ze sdružení Dotkni se křídel. „Každou prázdninovou neděli, tedy během července a srpna si každý příchozí může od 11 do 16 hodin dravce prohlédnout pěkně zblízka, dozvědět se o nich různé zajímavosti a když budou mít dravci dobrou náladu, tak i pohladit. Ale to záleží na nich,“ říká s úsměvem Pop.

TZ