Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Opilý muž zdemoloval oltář v žandovském kostele, kam se schoval s přítelkyní před deštěm

112
25. 07. 2019 | 12:33

Žandovští policisté už znají jméno pachatele, který v noci z 20. na 21. června řádil v kostele svatého Bartoloměje v Žandově. Pětadvacetiletý místní muž nejprve na lavičce před kostelem popíjel se svou přítelkyní levné víno z plastových lahví, a když začalo pršet, napadlo ho, že se  schovají před deštěm do kostela.

kostel lavice pew-846021 1280
Ilustrační foto

Do protokolu vypověděl, že tam vešli bočními dveřmi, které byly údajně otevřené. Této verzi policisté příliš nevěří. Jisté je jen to, že zámek dveří někdo vylomil, otázkou zůstává kdo a kdy. V každém případě se tímto vstupem do kostela oba milenci dostali a v konzumaci alkoholu pokračovali zde.

Jejich kostelní party ale nedopadla dobře. Muž tu během noci pod vlivem alkoholu poničil oltář, který je součástí velmi strohého interiéru. Objekt vlastní město Žandov a jeho zaměstnanci vyčíslili celkovou způsobenou škodu na zhruba 36 000 korun.

Kostel po řádění vandala, foto: PČRViník se policistům k poničení oltáře přiznal. Ti nyní připravují podklady pro jeho trestní stíhání.  Zodpovídat se bude  z přečinu poškození cizí věci. Své chování vysvětlil tím, že když se opije, neví, co dělá.  V článku můžete vidět na fotografii následky jeho návštěvy v kostele. Kostel svatého Bartoloměje  je chráněnou kulturní památkou.

PČR/Ivana Baláková