Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přemysl Sobotka: K zákazu návštěv se schyluje i v jablonecké a českolipské nemocnici

03. 02. 2020 | 13:24

Tiskové prohlášení náměstka hejtmana Přemysla Sobotky k chřipkové epidemii v Libereckém kraji:

sobotka premysl
archivní foto Přemysla Sobotky

Až do odvolání vyhlašuje v souvislosti s chřipkovou epidemií Krajská nemocnice Liberec, a.s. zákaz návštěv na Jednotkách intenzivní péče (JIP), ARO, Porodnickém oddělení, Dětském oddělení, Oddělení dětské psychiatrie, v Centru následné péče a Komplexním onkologickém centru. V turnovské nemocnici pak na Oddělení následné péče a ARO. Zákaz návštěv vyhlásila i Masarykova městská nemocnice v Jilemnici a od středy 5. února 2020 chystá toto opatření i českolipská nemocnice. O podobném postupu uvažují také v Jablonci nad Nisou.

V rámci preventivních protiepidemických kroků to považuji za správné. Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za poslední týden o zhruba 18 procent. Nejhorší situace je na Semilsku. Nicméně bych nerad hovořil o jakékoliv panice či mimořádně nebezpečné situaci. Krajská hygienická stanice i nemocnice jsou důkladně připravené poskytnout účinnou péči i v případě, že by nakažených i nadále přibývalo.  

 

MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví