Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přimátoři 27 měst definovali základní požadavky pro nadcházející programové období EU, myslí i na památky

02. 05. 2019 | 6:38

Primátoři všech 27 statutárních měst v České republice na společném jednání v Pardubicích definovali základní požadavky pro nadcházející programové období Evropské unie na roky 2021-2027. Celkem požadují 75 až 100 milionů.

Jednání se za statutární město Jablonec nad Nisou zúčastnili primátor Milan Kroupa a vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. Jablonec si bude muset stanovit své strategické projekty k realizaci v tomto období.

„Definovat potřeby statutárních měst dopředu a na jejich základě prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj u Evropské komise vyjednávat o penězích, které si nakonec budou moci rozdělit, považuji za velice správný a strategický krok,“ říká primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa s tím, že v dalším programovém období bude mít město možnost čerpat evropské dotace v rámci nástroje Integrovaných územních investic (ITI) aglomerace Liberec – Jablonec nad Nisou, který by měl fungovat na podobných principech jako současný Integrovaný plán rozvoje území Liberec – Jablonec nad Nisou (IPRÚ). V rámci IPRÚ Jablonec čerpá dotace mj. na rekonstrukci Centra terénních a ambulantních služeb v Jablonci nad Nisou a modernizace základních a navýšení kapacity mateřských škol. V oblasti dopravy se bude jednat o rozsáhlou investici v Jablonci nad Nisou na prodloužení tramvaje do centra města či výstavbu terminálu MHD.

„Novinkou Programového období EU 2021+ by měly být evropské dotace na kulturní památky či infrastrukturu cestovního ruchu. Výhodou IPRÚ či ITI jsou alokované dotační prostředky určené pro přesně vymezenou oblast. Budeme však muset počítat s vyšší spoluúčastí, dotace EU bude pro náš region snížena z 85 % na 70 %,“ doplňuje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

JN/Jana Hajná

Načítám...
Napiš komentář